این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دایاهنر کاملا محفوظ می باشد

جواهرات بوچلاتی (Buccellati)

جواهرات بوچلاتی (Buccellati)
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/01/22 0 نظر

برند خانوادگی طلا و جواهرات بوچلاتی "Buccellati"، با سابقه طولانی، مترادف با سنت، خلاقیت و مهارت است. هنر Buccellati حول جزئیات بافت پیچیده در مواد با بالاترین کیفیت، الهام گرفته شده از توری ونیزی، الگوهای اتروسکی، پوشش گیاهی ایتالیایی، حشرات و حیوانات است.

اکنون زمان آن فرا رسیده است که به سراغ طراحان جواهرات معروف و شناخته شده جهانی برویم. جواهرات امضاء شده به دلیل اعتبار، مواد باکیفیت و صنایع دستی عالی همیشه مطلوب بوده است. نام های معروف جواهرسازان این صنعت عبارتند از:  Cartier، Van Cleef & Arpels، Tiffany & Co، Bvlgari، David Webb، Boucheron، Graff و بسیاری دیگر. در این مقاله درباره شاهزاده زرگرها " The Prince of Goldsmiths یعنی برند بوچلاتی "Buccellati" مطالبی را جهت شناخت این برند مطرح می کنیم و جواهرات زیبایش که میراث میلانی و شکوه ایتالیایی را در توری های الماس نشانش به تصویر می کشد، با شما به اشتراک می گذاریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه برند بوچلاتی "Buccellati"  

زمانی که ماریو بوچلاتی "Mario Buccellati" تنها 28 سال داشت، در سال1919، اولین فروشگاه خود را در نزدیکی خانه اپرای معروف "La Scala " در میلان افتتاح کرد. اولین مجموعه از خلاقیت های منحصر به فرد او در نمایشگاه 1920 مادرید، تأثیر زیادی بر اشراف اسپانیایی گذاشت و همه قطعات فروخته شدند. صنایع دستی بوچلاتی در سراسر جهان به دلیل جواهرات طلایی بافته شده و ظروف نقره پیچیده آن قابل تشخیص است. از ماریو بوچلاتی به عنوان "شاهزاده گلداسمیت" یا "The Prince of Goldsmith" یاد می شود که واقعاً بالاترین ستایش از اوست، با توجه به اینکه او اهل ایتالیاست، کشوری که قرن ها در آن آثار فلزات گرانبها قابل ردیابی است. مزون بوچلاتی همچنان در تسخیر روح و ظرافت رنسانس و سبک کلاسیک آن تا به امروز به خلق آثار شگفت انگیز ادامه می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 این برند امروزه با نام "Buccellati Holding Italia" ، یک شرکت جواهرات لوکس و ساعتهای ایتالیایی است که البته در ابتدا با برندهای Mario Buccellati و Gianmaria Buccellati  مطرح بود و بعد از ادغام این دو نام یا دو شرکت که در اصل نام دو جواهرساز و پدر و پسریست که این برند را پایه گذاری کرده و رشد دادند، فعالیت دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از بهترین طلاهای ایتالیایی در کنار طراحی هایی به سبک ایتالیایی، بوچلاتی را در خلق جواهرات بسیار زیبا و ظریف موفق و نمونه کرده است. روش خلاقانه در طراحی و ساخت جواهرات زیبا، راز اصلی موفقیت برند Buccellati است. این برند با اصالت و با تجلیل از ریشه های رومی خود، جایگاه خاصی در میان عاشقان جواهرات و بخصوص زنان دارد و از مهالات است که زنی جواهردوست این نام را بشناسد و وصف زیبایی جواهرات آن را نکرده و سخنی نگفته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

با نگاهی به عناصر هنری در امپراطوری روم تا رنسانس، خلاقیت های بوچلاتی، الهام‌ گرفته از هنر رومی و به دلیل طراحی های پیچیده و فلزکاری بافت دار معروف هستند. ایدئولوژی طرح ها عمیقاً در میراث برند، افتخار تکنیک های فلزکاری دست ساز فلورانسی سنتی ریشه دارد. یک مورخ جواهرات زمانی گفت: "هر ذره سطح، چه قابل مشاهده باشد و چه نباشد، با تکنیک های مختلف حکاکی کارشده و تکمیل می شود." سطح آثار Buccellati اغلب شبیه پارچه های مجلل است: توری و کتان. این خانه جواهرات، از تکنیک های سوراخ کردن برای ایجاد ظاهری از بافت های لانه زنبوری، توری و سایر بافت ها استفاده می کند که گوشه ای از تکنیک های خاص سازندگان آن به شمار می آید و همین نگاه خلاقانه به هنر جواهرسازی، Buccellati را به عنوان منحصر به فردترین برند جواهرات لوکس ایتالیا مطرح می کند و دلیل محبوبیت این نام بلند آوازه را در کشوری که مهد هنر و جایگاه جواهرسازان زبردست است نشان می دهد. در ابتدا طرح یا همان نقاشی ها توسط خانواده Buccellati آماده شده و با دیدگاه خاصی که دارد سطح فلزات را با سنگ های جواهری رنگی و تراش خورده به همراه الماس های درخشان، با لایه ای ضخیم می پوشاند و به طرز مبتکرانه ای، بافت بدن حیوانات و پرندگان و کلیه خطوط گلبرگ ها و گیاهان را با ایجاد بافت های بسیار زنده و ظریف ایجاد می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در طول دهه 1940-1960، خانه بوچلاتی گسترش زیادی در خارج از ایتالیا داشت و پس از تأسیس فروشگاه ها در میلان، رم و فلورانس ، برای رشد و توسعه تجارت خارجی خود، Buccellati اولین فروشگاه پرچمدار خیابان 5 نیویورک خود را در سال 1954 و دیگری را در پالم بیچ فلوریدا " Palm Beach, Florida" در سال 1958 افتتاح کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در سال 1949، ماریو بوچلاتی زمانی که پاپ پیوس دوازدهم "Pope Pius XII " به بوچلاتی دستور داد تا نمادی برای پرنسس مارگارت بسازد برای به رخ کشیدن قدرت بی نظیر جواهرسازان ایتالیایی، شهرت سلطنتی خود را به دست آورد. این قطعه نمادی از تأثیر اولین بازدید یک سلطنتی بریتانیایی از شهر واتیکان در صدها سال است. این شاهکار هم اکنون در موزه هنر چیانچیانو" Chianciano" در توسکانی ایتالیا که از موزه های خصوصی در مرکز ایتالیا است با هزاران اثر هنری فوق العاده نگهداری می شود.

با گسترش شرکت و به دست آوردن محبوبیت بین المللی، چهار تن از پسران ماریو وارد این تجارت شدند. پس از مرگ او در سال 1965، پسرش لورنزو" Lorenzo" مسئولیت مزون را در فلورانس و میلان بر عهده گرفت. فدریکو" Federico" رهبری بوتیک رم را بر عهده داشت. لوکا و جیانماریا " Luca and Gianmaria" مدیریت را در ایالات متحده به عهده گرفتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جیانماریا بوچلاتی" Gianmaria Buccellati" در دهه 90 امپراتوری عظیمی ساخت. او تمام امور تجاری ایالات متحده را اداره می کرد، بوتیک ها را در میلان، ساردینیا، بورلی هیلز، نیویورک، پاریس" Milan, Sardinia, Beverly Hills, New York, Paris" مدیریت می کرد. او همچنین فرنچایزها " franchises" را در کاپری، ونیز، هنگ کنگ، توکیو و اوزاکا" Capri, Venice, Hong Kong, Tokyo and Osaka" تأسیس کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در سال 1973، Gianmaria Buccellati و همکاران گوهرشناسش موسسه گوهرشناسی ایتالیا (IGI) را تأسیس کردند. در سال 1995، نمایشگاه " The Art of Buccellati" در آکادمی علوم سانفرانسیسکو برگزار شد. سال آینده این نمایشگاه به موزه سلطنتی انتاریو" Royal Ontario Museum" در تورنتو رفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در مورد جواهرات مدرن بوچلاتی در سال 2001، Buccellati اولین مجموعه ساعت خود را در سوئیس در نمایشگاه SIHH راه اندازی کرد. ساعت های بوچلاتی با طیف وسیعی از دستبند های Rigato طلایی تراشیده شده اند، به این معنی که خطوط موازی بر روی سطح فلز ایجاد می شود که با ظاهری ابریشمی نور را منعکس می کند. ساعت Opéra از مجموعه Icône Buccellati، با صفحه الماس آن نشان دهنده الگوی مارک تجاری این برند است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Buccellati ، کالکشن " Animalier" خود را که از 28 سنجاق حیوانی که از الماس هایی درخشان در اطراف مرواریدهای باروک خارق‌العاده تشکیل شده، به دنیا معرفی کرد. در سال 2008، جیانماریا " Gianmaria Buccellati" را ایجاد کرد که مجموعه خصوصی او از فنجان های زینتی، جواهرات، خلاقیت های پدرش و برخی از نقاشی های او و پدرش را نشان می دهد. نمایشگاه "Buccellati، Artless Time" در موزه کرملین مسکو یکی از بینظیر ترین و اولین نمایشگاه های این برند است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gianmaria Buccellati در پاریس و در منطقه وندوم، میلان، مسکو، لندن، توکیو، ناگویا، اوزاکا و هنگ کنگ فروشگاه هایی را راه اندازی کرد. او جوایز بی شماری به دلیل شهرتش در طراحی و ساخت در صنعت جواهرسازی و البته کارآفرینی در این زمینه دریافت کرد. در طول دهه 2010، شرکت با ورود لوکرزیا بوچلاتی" Lucrezia Buccellati"، دختر آندره آ" Andrea"، به عنوان اولین طراح زن خانه، رشد بین المللی قابل توجهی داشت.

کالکشن جواهرات "آبی بی انتها" یا "Timeless Blue" از 5 اثر منحصر بفرد و الهام از نقاشی های امپرسیونیسم، در گالری نیویورک این برند به نمایش گذاشته شد و ثمره همکاری هنری بین آندره آ و دخترش لوکرزیا بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در سال 2011، اتحاد خانوادگی و تجاری این برند باعث رشد بیشتر و ایجاد بازارهای جدید شد. کالکشن های جدید این برند با الهام از عناصر قرن 18، همچنان با خلاقیت های نمادین، حس زندگی معاصر و شهری را با جادوی هنر، نزد علاقمندان جواهرات در سراسر جهان ایجاد می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بوچلاتی مورد علاقه خانواده های سلطنتی و قدردانان واقعی رنسانس ایتالیا، خود را به عنوان ستونی از دنیای جواهرات معرفی کرده است. امروزه Buccellati با گالری آنلاین بی نظیر خود، سفارشات را با زیباترین بسته بندی و در کمترین زمان بعد از ثبت، ارسال می کند که البته دقت در کنترل کیفیت محصولات از اهداف این برند در رضایت و جلب اطمینان مشتریان است. با صنایع دستی با بالاترین کیفیت، طرح های پیچیده و فلزکاری پیچیده، Buccellati همیشه در قلب دنیای جواهرات خواهد بود.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات