این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دایاهنر کاملا محفوظ می باشد

معرفی برند بولگاری(Bvlgari)

معرفی برند بولگاری(Bvlgari)
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/02/05 0 نظر

بولگاری"Bvlgari" یک برند بین المللی در بخش جواهرات لوکس، ساعت سازی، عطر، لوازم جانبی و هتل است. برای بیش از 100 سال، جواهرات پر زرق و برق بولگاری در انواع رنگهای زیبا شکوفا می شوند و در شبنم درخشان الماس ها می درخشند. عشق به تقارن و هارمونی، سبک سازی ماهرانه با رنگ های اشباع شده و شکل های جسورانه، به طرز شگفت‌انگیزی با طرح های جواهرات آن ترکیب می‌شود و آن را با ظرافت بی‌حد و مرزی پر می‌کند. بولگاری شکوه جادویی جواهرات را در خلاقیت‌های جذاب جاودانه به تصویر می‌کشد و جاودانه می‌کند.

بولگاری توسط نقره‌ساز با استعداد یونانی، سوتیریوس ولگاریس"Sotirios Voulgaris" تأسیس شد که نام خود را به بولگاری ایتالیایی تغییر داد تا در سال 1884 به طور رسمی در ایتالیا مستقر شود. این برند به سرعت با ساخت صنایع دستی نفیس و خلاقیت‌های باشکوه در جواهرات به شهرت رسید. در طول دهه‌ها، نسل Bulgari یک سبک متمایز ساخته شده از ترکیب رنگ‌های پر جنب و جوش، حجم‌های فوق‌العاده متعادل و موتیف‌های غیرقابل انکار را در ساخت اکسسوری های خود تعریف کردند که به ریشه‌های رومی این شرکت ادای احترام می‌کند. بولگاری در حالی که همیشه میراث فرهنگی خود را ارج می نهد، نوآوری هایی را معرفی کرد که قوانین جهان جواهرات را بازنویسی کرد و گرایش های جدیدی را راه اندازی کرد که به عنوان نمادهای طراحی معاصر برجسته بودند. اما سرانجام در سال 2011، این برند ایتالیایی توسط گروه لوکس فرانسوی LVMH خریداری شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سوتیریوس بولگاریس چگونه برند Bvlgari را تأسیس کرد؟

. برند بولگاری از کجا آغاز شد؟

در سال 1879، سوتیریوس از دریای مدیترانه به ناپل و سپس به رم رفت. این فروتنانه ترین شروع بود. سوتیریوس ظروف نقره ای خود را در مقابل آکادمی فرانسه در پینسیو فروخت. سپس یک تاجر یونانی گوشه ویترین مغازه اش را در خیابان سیستینا به او پیشنهاد داد تا اجناس خود را به نمایش بگذارد. زیور آلات نقره ای نفیس ساخته شده توسط سوتیریوس ولگاریس، توسط گردشگران انگلیسی که با تور سنتی بزرگ به رم آمده بودند بسیار مورد استقبال قرار گرفت و باعث رونق تجارت او شد.

ولگاریس اولین فروشگاه جواهر خود را در پارامیتیا "Paramythia"در یونان افتتاح کرده بود، پس از اولین فروشگاه در" ViaSistina "، یعنی 10 سال بعد، او به " Via Condotti" نقل مکان کرد و نام مغازه خود را به "The Old Curiosity Shop" برگرفته از رمان دیکنز تغییر داد، تا مانند یک آهنربا برای گردشگران انگلیسی و آمریکایی عمل کند. او کار کرد و خیلی زود، سوتیریوس شروع به ساخت جواهرات و لوازم جانبی و همچنین اشیاء نقره ای کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سپس دو پسر او، کنستانتینو و جورجیو"Constantino and Giorgio"، درگیر این تجارت شدند. هنگامی که پسران سوتیریو، یعنی جورجیو و کوستانتینو در این تجارت به او پیوستند، آنها پیشنهاد کردند که شرکت خانوادگی می‌تواند روی جواهرات عالی تمرکز کند تا رشد کند و از میراث پربار نقره‌سازی استفاده کند. این پسران سوتیریو بودند که عاشق سنگ های قیمتی شدند، اسرار این تجارت را آموختند و بولگاری را به سطح جدیدی رساندند. فروشگاه Via Condotti رشد کرد و تغییر شکل داده شد. در این میان نقطه عطفی پس از مصیبت‌های جنگ جهانی دوم، برای این برند ایجاد شد، تا با پذیرش کلاسیک گرایی یونانی‌ها و رومی‌ها و رنسانس ایتالیا، سبک متمایز و جسورانه‌ای را که امروزه با نام بولگاری می‌شناسیم، ایجاد شود.

در حالی که این فروشگاه در سال 1905 افتتاح شد، هنوز هم به عنوان فروشگاه شاخص این شرکت در محل خود باقی است و این کسب و کار برای سالها در خانواده باقی ماند. هنگامی که جورجیو در دهه شصت درگذشت، پسرش جورجیو به عنوان یکی از مدیران اجرایی فعالیت کرد. سپس در دهه هشتاد، نوه‌های ولگاریس، پائولو و نیکولا، به‌عنوان رئیس و نایب رئیس انتخاب شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. نام بولگاری

بولگاری مسلماً یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین برندهای جواهرات جهان است. همچنین امروزه به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های جواهرسازی در ایتالیا شناخته می شود. این شرکت توسط جواهرساز Sotirios Voulgaris در سال 1884 تأسیس شد. اگر نام خانوادگی Voulgaris و Bvlgari شبیه به هم به نظر می رسد، به این دلیل است که بولگاری به همان شکلی است که کلمه Voulgaris هنگام صحبت به زبان می آید، یعنی نسخه آوایی نام خانوادگی. ظاهر کلمه بولگاری Bulgari به شکلی است که در لاتین نوشته می شود. بسیاری در مورد املای صحیح نام بولگاری سؤال می کنند. چرا هم به شکل Bulgari و هم Bvlgari دیده می شود؟ در حقیقت، نام این شرکت Bulgari است، که به شکل آوایی نام بنیانگذار Voulgaris به ایتالیایی نوشته می شود. از آنجایی که زادگاه بولگاری آنجاست، املای این نام به همین شکل آغاز شد. Bvlgari یا BVLGARI، همانطور که اغلب دیده می شود، لوگوی این شرکت است. همچنین به این شکل روی جواهرات حک می شود. دلیل استفاده از V به جای U این است که الفبای رومی آن را به این صورت نشان می دهد و پیوند دیگری با تاریخچه شرکت دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. جواهرات بولگاری

هنگامی که صحبت از جواهرات پر زرق و برق می شود که با تکنیک های پویا ساخته شده اند، هیچ برندی بهتر از بولگاری نیست. وولگاریس جواهراتی را خلق کرد که به معماری، موزاییک و سکه های روم باستان احترام می گذاشت. زمانی که به محل تولید جواهرات بولگاری نگاه می کنیم، اگرچه مقر اصلی آن در رم است، اما بیشتر جواهرات در واقع در Valenza ساخته شده اند.

بولگاری با جواهرات گرانقیمت، ساعت‌های لوکس و اکسسوری‌های شیک خود، بیش از یک قرن است که توسط خاندان سلطنتی ایتالیا و افراد سرشناس مورد تجلیل قرار گرفته است. سبک بولگاری در ابتدا از گنجاندن بهترین سنگ های رنگی در بسیاری از جواهرات گرفته شد. این برند به سرعت به عنوان خالق بهترین و دقیق ترین اقلام موجود در ایتالیا و سراسر جهان و البته یک جواهرساز خوب شناخته شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جواهرات اولیه دهه 1920 بولگاری، منعکس کننده طراحی مدرسه سنتی فرانسوی بود که شامل پلاتین و الماس با طراحی هندسی و آرت دکو بود. از دهه 1940 به بعد، سبک اصیل ایتالیایی بولگاری شروع به ظهور کرد و سایه های آفتابی طلای زرد و سیم پیچ های سینوسی، خلاقیت های طرح های این برند را در بر گرفت.

در اواسط دهه 1950، بولگاری با معرفی ترکیب های رنگی جسورانه سنگ های رنگی قیمتی، قدمی فراتر برداشت. با یادآوری گنبدهای مناظر رومی، کبوچان به نشانه بارز این برند تبدیل شد تا رنگ زنده جواهرات را تجلیل کند.

با دوران شکوفایی دولچه ویتا " Dolce Vita"، فروشگاه در "Via Condott" به یکی از مکان‌های ملاقات مورد علاقه ستارگان سینما و نخبگان جامعه تبدیل شد و بدین ترتیب شهرت بین‌المللی این برند را تقویت کرد. با موجی از موفقیت، در اوایل دهه 1970، این شرکت به اروپا و ایالات متحده گسترش یافت، نیویورک، پاریس، ژنو و مونت کارلو. در دهه 1970، بولگاری شروع به تسخیر دنیای اکسسوری های لوکس کرد و به سمت صنعت ساعت سازی نیز رفت. هنوز یک تجارت خانوادگی، پائولو و نیکولا بولگاری، پسران جورجیو، به همراه برادرزاده شان فرانچسکو تراپانی در این تجارت کار می کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برادران بولگاری نسل سوم با الهامات بی حد و حصر، از خاور دور گرفته تا هنر پاپ، تقویت خلاقانه جدیدی را القاء کردند و ذائقه زنان مدرن و پویا را پذیرفتند. ساعت "BVLGARI BVLGARI" از چشم اندازی پیشگام به یک کلاسیک فوری و یک بیانیه طراحی بی سابقه ایجاد شد.

در دهه های 1980 و 1990، بولگاری به نوآوری ادامه داد و جواهرات متمایز و همه کاره ای را روانه بازار کرد که برای پوشیدن از صبح تا شب طراحی شده بودند. جواهرات مدولار " MODULAR JEWELS" پاسخی برای نیاز هر زنی بود. یک عنصر منفرد با طراحی قوی، نقطه شروعی برای تکرار و ترکیب با طیف گسترده ای از سنگ های قیمتی، از هماتیت تا مرجان و سنگ فرشهای الماس بود. مواد غیر متعارف با خلاقیت افسارگسیخته در جواهرات و ساعت‌ها گنجانده شد و به قله‌های جدیدی از پیچیدگی رسید. فولاد، چینی، ابریشم و چوب مرزهای تجمل را جابه‌جا کردند و به خلاقیت‌هایی جان بخشیدند که دیدن آنها به همان اندازه که بر روی پوست لمس می‌شوند، لذت بخش هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تماشای شکل گرفتن یک جواهر در بولگاری به معنای درک این است که این یک هنر و صنعتگری است. طراحی ها، هر کدام با نقاشی آبرنگ یا تمپورا شروع می شوند. سپس صنعتگران کار را به دست می گیرند و جواهری در کمال صیقلی بودن و لطافت حسی را با توجه مطلق به جزئیات تولید می کنند. مانند همه مدها، در سبک امضای بولگاری نیز تحولی رخ داده است، اما همیشه تمرکز بر ترکیب رنگ‌های جذاب، تقارن و خطوط زیبا که هنر و معماری را به یاد می‌آورند، حفظ شده است. همانطور که آماندا تریوسی، مورخ هنر و منتقد بیان کرده است، بولگاری "زنانی را با شخصیت قوی جذب می‌کند." او می‌افزاید جسارت، احتمالاً برجسته‌ترین ویژگی خانه جواهرات بولگاری است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در حالی که بسیاری از قطعات مدرن جواهرات بولگاری برای خرید وجود دارد، برخی ممکن است بخواهند جواهرات قدیمی بولگاری را خریداری کنند. همانطور که ممکن است تصور شود، یافتن این قطعات می تواند سخت تر باشد. کیفیت و میراث تعبیه شده در برند بولگاری باعث شده است که بسیاری از قطعات قدیمی تر، مورد توجه کلکسیونرها و کسانی که عاشق جواهرات قدیمی هستند، به ویژه قطعات سرپنتی با سنگ های قیمتی و دستبندهای اصلی توبوگاس، مورد توجه قرار گیرند. برخی از جواهرسازان و کلکسیونرها مجموعه ای از اقلام قدیمی و دست دوم از این مجموعه را دارند. مهم است که منبعی را پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید و در صنعت جواهرات قدیمی به خوبی تثبیت شده باشد. آنها ممکن است بتوانند اقلام قدیمی با نام بولگاری برای شما تهیه کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. عطرهای بولگاری

اما در سال 1992، معرفی اولین رایحه بولگاری " Bulgari Eau Parfumée au Thé Vert"  فصل جدید هیجان انگیزی را در تاریخ درخشان Bulgari نوید داد. این عطر که توسط " Jean-Claude Ellena" ساخته شده است، لطیف ترین و بهترین رایحه چای سبز را با رایحه مرکبات ترکیب می کند تا رایحه ای بسیار با طراوت و تازه، لطیف و شیرین را خلق کند.

پس از یک دهه، رایحه‌های تند و فوق‌العاده، Eau Parfumée au Thé Vert ، حسی مانند قدم زدن در اتاقی آرام که در آن فرصت دارید دوباره فکر کنید و نفس بکشید به دوستداران این برند هدیه کرد. این رایحه کلاسیک را زنان و مردان به طور یکسان دوست دارند، و آن را دارای «نرمی شفاف و مینیمالیسم ظریف» توصیف می کنند.

عطر " Jasmin Noir"یکی از گرانبهاترین عطرهای بولگاری، طراحی شده برای بیان دوگانگی اغواکننده زنی که در عین حال شکننده به نظر می رسد، اما در عین حال سحرکننده و عمیقاً حسی به نظر می رسد، در سال 2011، گلبرگ های خود را باز کرد و نور پر جنب و جوش یاس را به نمایش گذاشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کیفیت عطرهای مجموعه Omnia، با بطری منحصر به فرد " link" خود، رایحه هایی الهام گرفته از سنگ های نیمه قیمتی ارائه می دهد، درست مانند مجموعه عطرهای فوق العاده مجلل "Le Gemme" که پیوند بسیار متمایز با سنگ های قیمتی Bulgari دارد. بطری های خمیده دانیلا آندریر" Daniela Andrier"عطرساز، از رنگ‌های سنگ‌ها الهام گرفت و هر کدام سرود رنگ، نور و احساس هستند.

آلبرتو موریلاس " Alberto Morillas"، عطرساز مشهور، جادوی خود را بر روی عطرهای بسیاری برای این خانه جواهرات به کار برده است و گلدئا " Goldea" با قدرت مشک درخشندگی و حسی فوق العاده را خلق کرده است و همچنین تجسم فوق العاده زنانه آن در رز گلدیا " Rose Goldea" حس می شود. عطرهای بولگاری واقعاً جواهر هستند. آلبرتو موریلاس توضیح می دهد که آنها با مواد گرانبها تنظیم شده اند و بازی منحصر به فردی از بازتاب ها و نورها را بیان می کنند.

موریلاس عطرهای زیادی را در مجموعه عطرهای مردانه رو به رشد خانه جواهرات گنجانده است، از جمله عطر بولگاری من وود اسنس " Man Wood Essence" 2018، با استفاده از مرکبات و گشنیز ایتالیایی، عناصر قدرتمند چوب سرو هائیتی و وتیور" vetiver" را در کنار سایر عصاره‌های چوبی، رایحه ای نوآورانه ایجاد می‌کنند و در نهایت، همه چیز با دود گرم در پایه ثابت می شود. موریلاس می گوید: "من عاشق سادگی چوب هستم. شما سادگی چوب سرو را دارید که همه آن را می شناسند، اما همچنین تکنیکی با تکنولوژی بالا برای استخراج چوب های جدید دارید. نتیجه قوی است و روی پوست و بدن شما می ماند. این ترکیب و رایحه، ازدواج با مدرنیته و سنت، یعنی همان بولگاری است."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. محبوبیت بولگاری

در طول دهه 1950، بولگاری محبوبیت خود را در میان اشراف ایتالیایی و آمریکایی افزایش داد. جواهرات بولگاری اغلب در فیلم‌های کلاسیک هالیوود، مانند تعطیلات رومی، کینگ کنگ و کلئوپاترا استفاده می‌شد و افرادی مانند الیزابت تیلور، آدری هپبورن و جسیکا لانگ را زینت می‌داد. اندی وارهول "Andy Warhol " یک بار در مورد این خانه جواهرات گفت: "برای من، تماس با مغازه بولگاری مانند بازدید از بهترین نمایشگاه هنر معاصر است." بولگاری جواهرات منحصر به فردی را خلق کرده و به مرلین مونرو، سوفیا لورن، لورن باکال، شارون استون، شارلیز ترون، آنجلینا جولی و غیره تقدیم کرده است.

در حالی که آدری هپبورن در سال 1953 برای فیلمبرداری «تعطیلات رومی» در رم بود، بارها و بارها برای خرید اشیاء گرانبها، از جمله کیسه‌های عصرانه، جعبه‌های سیگار و یک سنجاق طلا به فروشگاه بولگاری می رفت. او همچنین یک رشته مروارید بولگاری را در فیلم «خط خون» در سال 1979 به تن کرد. در همین حال، جینا لولوبریجیدا بازیگر زن ایتالیایی، توسط جواهرات بولگاری جادو شده بود و آنها را برای رقصیدن می‌پوشید.

از دیگر افراد مشهوری که بولگاری را دوست دارند می‌توان به ریحانا، بلا حدید و زندایا اشاره کرد. شاید از همه مشهورتر، الیزابت تیلور و ریچارد برتون بودند که عشق خود را با یک زمرد 18.61 قیراطی، محصور شده توسط الماس های تراش گلابی در جواهری از بولگاری، مهر و موم کردند که بعدها توسط این ستاره زیبای سبزه سینما، در روز عروسی اش پوشیده شد. تیلور برای دریافت اسکار خود برای "Butterfield 8" دوباره جواهری از بولگاری پوشید، و ریچارد برتون یک بار به شوخی گفت که تنها کلمه ایتالیایی که همسرش می‌داند "بولگاری" است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. سرانجام بولگاری

با این حال، زمان تغییر می کند و در سال 2011، گروه مجلل فرانسوی " LVMH" این شرکت را تصاحب کرد. این گروه به طور رسمی با نام " LVMH Moet Hennessy Louis Vuitton SE" شناخته می‌شود که شامل نام‌هایی است که می‌توانید بعلاوه برند ساعت Hublot، برند جواهرات Chaumet، آنرا بشناسید. ارزش این معامله 5.2 میلیارد دلار بود و یکی دیگر از خریدهای کلیدی این گروه بود. LVMH برای دستیابی به مشاغل دیگر شناخته شده است و قبلاً چندین برند طلا و جواهر قابل توجه را در اختیار داشت. افزودن بولگاری به این گروه از برندها، LVMH را قادر ساخت تا برندهای لوکس خود را که در زمینه ساعت و جواهرات تخصص دارند، تثبیت کند. همچنین به این معنی بود که بولگاری می تواند از قدرت قابل توجهی که گروه LVMH در صنعت لوکس دارد بهره مند شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LVMH با دسترسی جهانی خود به توسعه نام بولگاری کمک می کند تا در مناطق جدید گسترش یابد و کالاهای خود را بیشتر از قبل تبلیغ کند. مبلغ پرداخت شده برای معامله بیشتر از آن چیزی بود که برخی انتظار داشتند. با این حال، تصور می شد پیشنهاد دهندگان بالقوه دیگری برای این شرکت ایتالیایی بسیار محبوب وجود داشته باشد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات