این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دایاهنر کاملا محفوظ می باشد

خانه های کریستالی چرا و از کی ارزشمند شدند (2)

خانه های کریستالی چرا و از کی ارزشمند شدند (2)
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/29 2 نظر

 زیبایی طبیعی کریستالها و سنگهای قیمتی گواه بر انرژی فوق العاده و قدرت شفابخشی آنهاست که پریهای کریستالی حافظ و نگهبان آن‌ها هستند. این قدرتها در دل سنگهای شفابخش بدور از خرافات و خیالات باطل و با استفاده درست و علمی می توانند بر روی روح و جسم انسانها اثرات مفید و درمانگری داشته باشند.

وقتی برای بار اول به کریستالها نگاه می‌کنیم نیروی جاذبه‌ی فوق العاده‌ای را در این گوهرها احساس می‌کنیم. لطافت رنگ، بازی رنگ و نوری که از درون جواهرات به چشم ما می‌رسد ارزشمندی آنها را با حس کم‌نظیری به ما انتقال می‌دهد. همین زیبایی طبیعی گواه بر این است که سنگ‌ها دارای قدرت مافوق طبیعی و جادویی هستند که پریهای کریستالی حافظ و نگهبان آنها هستند. 

پادشاهان زمینی و مردم عادی در طول اعصار و قرون، با علم به خواص و قدرت گوهرسنگ‌ها آنها را نه تنها برای ثروت اندوزی و تجارت، بلکه برای علایق ذاتی و استفاده از نیروی افسانه‌ای نگهداری می‌کردند. زیبایی، استحکام و نادر بودن آنها موجب شد که مردمان زمینی باور کنند که سنگ‌ها مافوق طبیعی هستند و در طول قرن‌ها افسانه‌هایی جالب در مورد این خانه‌های کریستالی نقل کردند. 

پریهای کاتب تمام افسانه‌ها را نوشتند و در کتابخانه قصر پادشاه کریستالوس نگهداری کردند. پریهای کریستالی برای اینکه آدم‌ها متوجه گوهرسنگ‌ها بشوند با لطافت خاصی آنها را هدایت می کردند که از روی غریزه طبیعی که برای دستیابی به اشیاء زیبا و با ارزش داشتند، برای پیدا کردن آن‌ها از دل صدف گرفته تا اعماق دره‌ها و ساحل دریاها تلاش کنند. در ابتدا جستجوگران با کمک بیل، سبد و چشمان تیزبین که به دنبال درخشش خانه‌های کریستالی بودند، شروع به جستجو کردند. از روش‌های ساده‌ی اولیه در پیدا کردن گوهرها میتوان به گِل شویی با سبدهای ساخته شده از ساقه‌ی بید اشاره کرد. 

هماهنگی پریان جنگل و پریان جویبارها و رودها در ساخت سبدها و هدایت آب‌ها باعث شد پریهای کریستالی بتوانند بهتر از پیش آدم‌ها را به خانه‌های کریستالی نزدیک کنند. آدم‌های زمینی از زمان غارنشینی که همان عصر حجر نامیده می‌شود مکان زندگیشونو با سنگ‌های زیبا تزئین می‌کردند. نیاز ذاتی انسان‌های زمینی به تفاخر، تحسین و جلب توجه، موجب شد با استفاده و جمع آوری کریستال‌های رنگی تمایل به شناخت و استفاده‌های درمانی قوت گرفته و روز به روز بر افرادی که به منظور تزئین و تعویض از آن‌ها استفاده می کردند افزوده می شد. درباریان، بزرگان و شاهزاده‌ها در قرون وسطی از شربت‌های درمانی تهیه شده از آب یا مایعی دیگر بعلاوه سنگ یا ترکیبی از سنگ‌ها که مفرّح میدانستند و به دست کیمیاگران و مهربانی پریهای کریستالی آماده می‌شده استفاده می‌کردند و این باورها و عقاید بوده که پایه گذار علم گوهردرمانی گشته است.

در طول زمان گوهرسنگ‌ها در علم ستاره‌شناسی هم نقش داشتند و جایگاه خاصی پیدا کردند و اولین طبقه بندی سنگ ماه تولد بر اساس تقویم یونانی که مقارن با سال شمسی مردمان سرزمین ایران است شکل گرفته. پریهای کریستالی با اینکه از باز شدن راه‌های جدید ارتباط آدم‌ها با گوهرسنگ‌ها خوشحال بودند اصلاَ دلشون نمیخواست حقیقت پاک خواص سحرانگیز اونا به خرافات آلوده شود. پریها متوجه شدند که با گذشت زمان در میان مردمان عهد باستان در بیشتر نقاط زمین، اساطیر و اعتقادات پیچیده و مرموزی به وجود آمده که به موجب آن مذهب، سحر و طبابت با هم ارتباط نزدیک داشت و در نتیجه کاهن و جادوگر و طبیب یک نفر شدند و اعمال آن‌ها ارتباط نزدیکی باجواهرات و سنگ‌های رنگارنگ و زیبایی که خانه کریستالی آن‌ها بود داشت. استفاده از بازوبندها، خلخال‌ها، حلقه‌های انگشتری و مهره‌ها مخصوصاَ زمانی که با نقوش سحرآمیز حکاکی می‌شدند مورد توجه مردمان زمینی شده بود.

این اتفاقات و انحرافات فکری آدم‌ها در بکارگیری خانه های کریستالی باعث شد تا پری‌ها به فکر بیافتند که راهی پیدا کنند تا آدم‌ها و صاحبان این رنگارنگ‌های زیبا به دور از خرافات و توهمات با خواص شگفت‌انگیز خانه‌های کریستالی به درستی آشنا شوند و با علم و آگاهی راه استفاده از نیروهای درمانگر آن‌ها را بدانند. حالا وقت آن رسیده بود که به سرزمین پادشاهی پریهای کریستالی که همان سرزمین پارناسو نامیده می شد بروند و با کمک و مشورت پادشاه کریستالوس راهی برای آگاه کردن آدم‌هایی که تشنه استفاده از گوهرسنگ‌ها بودند پیدا کنند. باید از درایت و تجربه پادشاه استفاده می کردند، پادشاهی که خود علوم گوهرسنگ‌ها را به خوبی میشناخت و از خواص سنگ‌های کریستالی سراسر جهان آگاه بود.

ادامه دارد

ثبت نام

نظرات

captcha Refresh
محمدحسن اعرابی
۱۳۹۷/۰۸/۲۲۰۰
پاسخخیلی عالی
admin
۱۳۹۷/۰۸/۲۲۰۰

ممنون

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

آمارگیر وبلاگ